Chcę swojego życia to kampania społeczna. Ma ona na celu pokazanie jak ważna dla osób niepełnosprawnych jest niezależność oraz możliwość realizowania swoich potrzeb. Najczęściej rolę osób wspierających funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami przejmują ich najbliżsi. Jest to niezwykle obciążające obie strony. Codziennie spotykamy się z problemem kiedy opiekunowie przestają być wydolni w swoich rolach ze względu na narastające zmęczenie fizyczne i psychiczne, złą sytuację materialną. Dochodzi do nieporozumień wynikających z wieku, z różnego spojrzenia na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, które często w oczach swych bliskich nadal pozostają dziećmi.
Magda jest kibicem żużla i piłki nożnej- potrafi jechać na mecz na 2 koniec Polski, a zakup chleba jest dla niej czasem jak zdobycie Mount Everest’u
Asystentura osoby z niepełnosprawnościami wywodzi się wprost z prawa do niezależnego życia rozumianego jako prawo osób z niepełnosprawnościami do sprawowania kontroli nad własnym życiem i podejmowania wszelkich decyzji, które ich dotyczą. Niezależne życie nie musi przy tym oznaczać życia samemu i nie należy go interpretować jako zdolności do samodzielnego wykonywania codziennych czynności. Niezależność jako forma autonomii oznacza, że osoba z niepełnosprawnością nie jest poddana kontroli innych osób, które za nią dokonują wyborów i decydują o stylu jej życia.