Kampania "Chcę swojego życia"

Dlaczego to takie ważne?

Chcę swojego życia to kampania społeczna. Ma ona na celu pokazanie jak ważna dla osób niepełnosprawnych jest niezależność oraz możliwość realizowania swoich potrzeb. Najczęściej rolę osób wspierających funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami przejmują ich najbliżsi. Jest to niezwykle obciążające obie strony. Codziennie spotykamy się z problemem kiedy opiekunowie przestają być wydolni w swoich rolach ze względu na narastające zmęczenie fizyczne i psychiczne, złą sytuację materialną. Dochodzi do nieporozumień wynikających z wieku, z różnego spojrzenia na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, które często w oczach swych bliskich nadal pozostają dziećmi.

czy wiesz, że...

Marta

Marta uwielbia przyrodę i wyzwania

Magda

Magda jest kibicem żużla i piłki nożnej- potrafi jechać na mecz na 2 koniec Polski, a zakup chleba jest dla niej czasem jak zdobycie Mount Everest’u

Robert

Robert to sportowiec o cudownej osobowości i wielkim apetycie na życie

Aleksandra

Aleksandra to według najbliższych najbardziej ruchliwa osoba na świecie.

O asystencie...

Czy wiesz, że

Asystentura osoby z niepełnosprawnościami wywodzi się wprost z prawa do niezależnego życia rozumianego jako prawo osób z niepełnosprawnościami do sprawowania kontroli nad własnym życiem i podejmowania wszelkich decyzji, które ich dotyczą. Niezależne życie nie musi przy tym oznaczać życia samemu i nie należy go interpretować jako zdolności do samodzielnego wykonywania codziennych czynności. Niezależność jako forma autonomii oznacza, że osoba z niepełnosprawnością nie jest poddana kontroli innych osób, które za nią dokonują wyborów i decydują o stylu jej życia.

Galeria

Skip to content